Severní Amerika bude mít nové literární ocenění — pro spisovatelky a nebinární autory. A oběti Jacka Rozparovače pomník.
Zásadní dílo anglické literatury si lze poslechnout v původním znění — s přispěním Terryho Jonese. V Barnes & Noble nalepili na literární klasiky blackface.
Americká špína vyvolává latinskoamerický hněv. Margaret Atwoodová vydá básnickou sbírku.
Virginia Woolfová určuje módní trendy. Knihovny čím dál víc půjčují elektronicky. Penguin Random House stahuje své e-knihy z předplatitelských platforem.
Internetoví piráti využívají k nelegálnímu šíření knih nečekané platformy. Světlana Alexijevičová zakládá nakladatelství jen pro autorky. Nakladatelé se zajímají o zabitého íránského velitele Kásima Sulejmáního.
John le Carré výjimečně převezme ocenění. Stephen King a Don Winslow nabízejí dvě stě tisíc dolarů za tiskovou konferenci — v Bílém domě.
Americko-čínská obchodní válka se nevyhýbá ani knižnímu trhu.
Neil Gaiman napsal báseň na podporu uprchlíků — probral se při tom tisícovkou tweetů. Román Mistr a Markétka se dočká hollywoodského filmového zpracování.
Alberta Camuse možná zabila KGB. Peter Handke a Olga Tokarczuková převzali Nobelovu cenu za literaturu. Čeští spisovatelé nepojedou do Číny.
Autorem všech Molièrových her je zřejmě… Molière. Číňané obviňují vydavatelství DC Comics z podpory hongkongských protestů.
Byly uděleny americké Národní knižní ceny.
Donald Trump junior má bestseller a dýku. Spisovatel Ahmet Altan je opět za mřížemi. Nakladatel Kuej Min-chaj je pořád za mřížemi — a dostal cenu.