Ve věku pětapadesáti let zemřel španělský spisovatel Carlos Ruiz Zafón.
Masové protesty proti policejnímu i symbolickému násilí na menšinách a diskuse o systémovém rasismu, které spustila květnová vražda George Floyda, se nevyhnuly ani knižnímu průmyslu a literatuře.
České literární centrum se snaží podpořit český komiks. V sídlech nakladatelství živících se nacistickou propagandou zasahovala policie. Ústav české literatury AV ČR zpřístupňuje stěžejní literárněvědné příručky na síti. Věhlasný brněnský knihkupec Michal Ženíšek se stal obětí krádeže.
Velcí nakladatelé žalují Internet Archive. Spisovatelé romantiky překonali rasistickou krizi. Vyšel nový Hemingway.
Poslední květnový víkend nabídl návštěvníkům pražské náplavky setkání s malými nakladateli i živou literaturou. Loď (A)VOID Floating Gallery zde hostila Bookfest — festival malých nakladatelů.
Americké úřady zabavily hliněnou tabulku s Eposem o Gilgamešovi. Průzkum říká — v karanténě se více čte. Neil Gaiman se omlouvá — v karanténě se dělají hlouposti.
Českou literární scénou hýbou kromě nekonečných diskusí o problémech tuzemského knižního trhu také polské ozvěny zrušeného Světa knihy Praha, „kauza Petrkov“ nebo spory kolem „plovoucí galerie“ (A)VOID na pražské náplavce.
Americký spisovatel Colson Whitehead získal druhou Pulitzerovu cenu. Newyorská veřejná knihovna v krizi nabízí zvuky… knihovny.
Vyjde dosud nikdy nepublikovaný román od Simone de Beauvoirové.
Britští básníci kolektivně zachycují současnou krizi do veršů. Amazon přispívá na obchody, které současně ruinuje. Mezinárodní Bookerova cena bude později.
Zemřel chilský spisovatel Luis Sepúlveda. Oxfordský slovník reaguje na koronavirus.
Svět knihy letos nebude. Internet Archive provozuje knižní pirátství.